Rekuperace

  1. Dotace až 105 000

  2. Financování u nás na pobočce již s nulovou hotovostí

  3. Odstranění alergenů, přebytečné vlhkosti a šetření vašich nákladů na vytápění

Jak funguje rekuperace

Rekuperační jednotka tvoří plíce vašeho domova. Současné novostavby s kvalitní izolací a zateplením se velmi často potýkají s nadměrnou vlhkostí interiéru, která je způsobena nedostatečným větráním. Což může negativně ovlivnit nejen stavbu samotnou, ale především Vaše zdraví a vitalitu.

Rekuperační jednotka zabezpečí přirozené větrání Vašeho nového domova neustálou výměnou vzduchu čímž předejdete vysoké únavě. Dále se zlepší vaše nálada, spánek a produktivita.
Odváděný vzduch předává svou teplotu tomu, který přivádíme a díky tomu neklesá teplota v místnosti. Navíc je přiváděný vzduch zbaven prachu, pylu a alergenů. Jednoduše všeho, co byste při větrání okny rádi nechali venku.

Větráte tedy neustále, ale se zavřenými okny. 

Rekuperace JABLOTRON

Bezkonkurenčně nejnižší spotřeba v mrazech

Jednotka Jablotron Futura opravdu ukáže, co umí, především v zimě, tedy v období, kdy je rekuperace nejvíce zapotřebí, a to minimalizací energetické spotřeby. Díky jedinečné konstrukci, která dokonale využívá fyzikálních zákonů, funguje jednotka i za silných mrazů bez jinak nezbytného předehřevu a bez rozvážení ventilátorů.

Opravdový vnitřní komfort bez přesoušení

Zařízení automaticky zajistí ve Vašem domě optimální vlhkost, a to pomocí řízeného entalpického výměníku. Optimální vlhkost je důležitá hlavně pro Vaše zdraví, ale ocení ji také Váš dřevěný nábytek, podlahy a rostliny.

Autonomní chod

Jednotka není hloupá, sama si řekne o servisní zásah či výměnu zanesených filtrů. Je vybavena funkcí automatického čištění rekuperačního výměníku, čímž udržuje jednotku ve skvělém technickém stavu a zjednodušuje pravidelnou údržbu. Pomocí CO2 senzoru ve standardní výbavě zase plynule přizpůsobuje větrací výkon Vašim požadavkům na kvalitu vnitřního prostředí.

CoolBreeze

Entalpický chladicí modul CoolBreeze, jehož primární funkcí je eliminace tepelných zisků větráním v letním období. Je specificky designován a určen především pro pasivní domy, jejíchž obvodová obálka je dokonale izolována a solární zisky v horkých letních dnech minimalizovány.

Zónové větrání VarioBreeze™

Větrání je směřováno tam, kde je potřeba. Díky zónové regulaci VarioBreeze™zajistíme větrání v požadované intenzitě, a to dokonce i se zařízením o menším nominálním výkonu. Rekuperační jednotka pracuje delší dobu v minimálním výkonu. Její parametry, jako účinnost, celková spotřeba a hlučnost, jsou po většinu doby provozu optimalizovány.

Proč si pořídit rekuperaci?

Vysoká kvalita vzduchu

Rekuperace odstraní z přiváděného vzduchu pily, alergeny a další. Což ocení nejen alergici, ale také astmatici.

Šetření tepla

Díky větrání s rekuperací nepřicházíte o teplo v místnosti a tak snížíte výdaje za vytápění.

Snížení vlhkosti

Vlhkost, která vzniká při nedostatečném nebo špatném větrání není jen nepříjemná, ale může být i životu nebezpečná, protože může být příčinou vzniku plísní.

Nevíte jakou technologii vybrat?

Rádi vám poradíme!
Konzultace dodáváme zdarma, neváhejte nás kontaktovat!

napište nám
Kontakt